Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sraz

Setkání bronies

Ač je většina broníků od přírody plachá, mají tendenci se shlukovat a pořádat společné akce, ať už za účelem sledování epizod, společného hraní her, kreslení nebo jen příjemně stráveného času s ostatními.

Setkání

Jde o nahodilý či domluvený výskyt nejméně dvou poníků na stejném místě. Tradiční náplní obzvláště prvních setkání je vzájemné představení následované skupinovým mlčením. Tato vlastnost je poníkům až na výjimky vrozená a mizí až při větší koncentraci podobně smýšlejících jedinců v okolí. Na základě tohoto faktu je možné definovat jakési „kritické množství“, při kterém již jejich nesmělé projevy působí dostatečnou odezvu ostatních, až tím dochází k udržení trvalé konverzace.

Sraz

Ze setkání bronies se stává Sraz, má-li někdo ze zúčastněných projektor. Bylo dokázáno, že organizátor bez projektoru zkrátka nemůže sraz uspořádat. Ke srazům, ač jsou v tomto rozdělení na vyšší úrovni, může taktéž docházet naprosto nahodile, pokud broníci potkají jeden druhého. Tuto skutečnost dokládáme svědectvím:

„Tak si jedu z práce autobusem… a suddenly sraz!“ - IzV

Součástí větších a epičtějších srazů je již tradiční LARP po Praze. Podle organizátora rozlišujeme LARP na oficiální (Tom0147) a hospodský(BlueStorm).

Oficiální sraz

Je zaštiťován CZ/SK bronies z.s. Jde o srazy o účasti kolem 150 lidí několikrát za rok a je důsledkem potřeby broníků se setkávat ve větším množství. Od obyčejného srazu zde navíc najdeme cosplayery, dobroty upečené samotnými návštěvníky, občerstvení a stánky s merchem. I když zapálení pro věc je veliké, na tomto stupni pořád ještě platí, že

„Pořádáme sraz, nikoli con.“ - Jamis

Proto takový sraz pořád ještě nemá „Con guide“, nýbrž „Sraz guide“

Con

Prozatím nejvyšším dosaženým levelem setkání je Con. Od ostatních srazů se liší přítomností zahraničních hostů, např. dabérů ze seriálu nebo známých lidí z komunity. Prozatím prvním českým MLP: FiM conem byla Czequestria 2014 a plánuje se Czequestria 2015.

„Tak dlouho si z něčeho děláme srandu až se to nakonec uskuteční“ -DaveL v opakovaných reakcích na uskutečńované srazy a cony.

sraz.txt · Poslední úprava: 2020/07/28 16:09 (upraveno mimo DokuWiki)